אקנה

 

האם מוצרי חלב גורמים לאקנה ?

זוהי עוד טעות נפוצה.

חלב לא מעורר או גורם להיווצרות אקנה או פצעונים. אלה הם ההורמונים אשר מופקים מהפרות הנמצאים בחלב, הם אשר יכולים לגרות יתר על המידה את בלוטות החלב (השומן) ולהוביל לייצור שומנים על העור. פרות אשר נותנות חלב הן בהריון רוב חייהן, ההורמון שנגרם בעקבות ההריון נמצא בחלב שאותו אנחנו שותים. הסיבה שמוצרי חלב גורמים לאקנה היא משום שבחלב ישנו הורמון המעורר את בלוטות השומן. עדין לא ידוע אם ההורמונים שהוזרקו לפרות גורמים להבדל ברמת ההורמונים הטיבעיים בחלב.


האם משחת שיניים מיבשת פצעונים ?

ההפך הוא הנכון.

מידע חדש חושף שמשחת שיניים יכולה דווקא לעורר את התפרצותם של פצעים מסביב לפה ולסנטר. דרמטולוגים אומרים שמשחת שיניים בעלת טעמים חזקים או רמות גבוהות של פלוריד עלולות לגרום להתעוררותם של פצעונים. במשחות שיניים מסוימות מצוי חומר אנטי דלקתי המגן על החניכיים ויתכן שהוא מסייע בייבוש קל של הפצעונים ואין לסמוך על כך.


האם שיזוף עוזר להעלמת עור שמן ופצעונים ?

שמעו זאת בקול רם וברור : שיזוף אף פעם לא טוב לעור !

שיזוף תחת קרני השמש על מנת להעלים פצעונים, יכול רק להחמיר את מצב הפצעונים ולהגביר את הסיכויים להצטלקות לטווח הארוך ולגרום להיפרפיגמנטציה (נקודות שחורות ). הפצעונים יכולים להעלם לזמן קצר, אבל לגרום לגידול תאים בזמן שהעור חשוף לקרני השמש ובעתיד לסתום את פתחי הזקיק.


העור שלי שמן למה אני צריכ\ה קרם לחות ?

קרמי לחות חיוניים מאוד לכל עור בטיפול היום יומי מבלי שום קשר לסוג העור.

עור שמן יכול להיות מיובש, ויצטרך מיום מקרם הלחות. זאת משום שיובש בעור נגרם מחוסר מים בשכבת העור ולא מחוסר שומן. הפעילות בבלוטות החלב עדיין יכולות להיות נורמליות או אפילו בפעילות יתר בעור שהוא מיובש. לפעמים יובש בעור שמן, יכול לגרום לייצור גבוה יותר של שומן, לכן חשוב מאוד להקפיד על קרם לחות נטול שומן למיום המסייע בשליטה על בלוטות החלב.


יש לי עכשיו פצעונים ואני רוצה להעלימם עכשיו ! מה אני צריכה לעשות ?

פצעונים תמיד מופיעים כשאנחנו רוצים להראות הכי טוב !

במידה ואתם יכולים, תקבעו תור אצל הדרמתרפיסטית מיד ! הדרמתרפיסטית יכולה להחליט אם הפצעונים שלכם הם בעלי ראשים שחורים ואז לנקות אותם מהעור. במידה ואין לכם פצעונים עם ראשים שחורים הדרמתרפיסטית תעניק לכם את הטיפול המקצועי המתאים . במידה ואין באפשרותכם לקבוע תור אצל הדרמתרפיסטית, טפלו בפצעונים בעזרת בתכשירים המיועדים לפצעונים המכילים בנזואיל פרוקסייד. במידה ואתם אלרגים או רגישים לבנזואיל פרוקסייד טפלו בפצעים בעזרת תכשירים המכילים סולפור. מוצר המכיל גוון טבעי, גם יעזור להסתיר את הפצעון וגם להבריאו.


מה הגורם להיווצרותם של פצעונים ?

ישנם גורמים רבים מאחורי היווצרותם של פצעונים.

מתח, עודפי שומן, עודף "בתאי העור", תנודות הורמונאליות וגנטיקה הם כל הגורמים שיכולים לתרום להיווצרות אקנה. תהליך טיפול משותף עם דרמתרפיסטית מוביל בסופו של דבר לשליטה בגורמים להיווצרות האקנה בעורך. בעזרת איבחון עורך בשיטת ה "פייס מאפינג", הטיפולים המקצועיים, והשימוש בתכשירים פעילים. הדרמתרפיסטית מסייעת בויסות בלוטות החלב, בעזרת הפילינג הדרמתרפיסטית מסירה תאים מתים על מנת למנוע את סתימת הזקיק, הריגת בקטריית האקנה, הפחתת הלחץ והרגעת הדלקת המשלבת ומכילה בתוכה פצעונים.


מה ההבדל בין פצעונים בעלי ראשים שחורים (קומודון) לבין ראשים לבנים (קומודון לבן) ?

פצעונים בעלי ראשים לבנים ושחורים נחשבים פצעונים שאינם דלקתיים כאשר דנים בשלבים שונים של פצעונים.

היוועצו בדרמתרפיסטית על מנת להתאים לכם טיפול יום יומי מתאים לעורכם. פצעונים בעלי ראשים שחורים הינם סתימת זקיק המכיל בתוכו שומן של תא מת. פצעונים עם ראש שחור אינם מעידים על לכלוך או עור שאינו נקי. ראשים שחורים הם זקיקים חסומים אשר יש להם פתח לשכבת העור החיצונית , בעקבות כך הם חשופים לאור ומתבצעת ראקציה שמחמצנת אותם וגורמת לראשיהם להראות שחורים (חשבו על תפוח כאשר חותכים אותו והוא חשוף לחמצן ,הוא מתחיל להשחים). ראשים לבנים אינם חשופים לחמצן כי אינם פתוחים. האויר אינו יכול לחדור לזקיק ,הלכלוך בתוך הנקבובית אינו סופג חמצן ולכן לא משנה את צבעו.