מה ההבדל בין עור יבש לעור מיובש?

מהו עור יבש?

עור יבש נחשב לסוג עור הסובל ממחסור בשומנים (ליפידים). סוג עור זה נקבע לרוב גנטית. אנשים בעלי עור יבש מדווחים על תחושת מחסור, גירוי ומתיחה בעור. עור יבש לרוב גם רגיש יותר לקרני השמש ולאקלים יבש ונוטה “להזדקן” מוקדם יותר. (קמטים וקמטוטים לרוב יופיע בעור יבש מוקדם יותר מאשר בעור שמן).

מה גורם לעור להיות עור יבש? מחסור בליפידים

לליפידים (שומני ההגנה הטבעיים בעור) תפקיד קריטי מאוד בשמירה על הבריאות והמראה הצעיר של העור. אם נחשוב על תאי העור כלבנים בחומה, הליפידים (השומנים) בעור משמשים כמעין “מלט” בין תאי העור. כמו כן, הליפידים משמשים חלק עיקרי ממברנת התאים. במצב של יובש קיצוני בעור הליפידים יוצרים מחסום המונע את התנדפות המים מתוך התאים. כדי לטפל בעור היבש יש להזין אותו
יש להימנע משימוש בתכשירים המכילים שמנים קומודוגניים, שאוטמים את העור כגון: שמן מינרלי ולנולין  (אשר דרמלוג’יקה נמנעת מלהשתמש בהם) , ולהשתמש לצורכי הזנה שתכשירים המבוססים על שמנים בריאים  לעור כגון : חומצה לינולאית, פיטוסטרולים ופוספוליפידים אשר מופקים משמנים צמחיים.  

מהו עור מיובש?

עור מיובש הינו מצב עור, והוא מתאפיין במחסור בגורמי הלחות הטבעיים של העור או במילים פשוטות מחסור במים בעור. עור מיובש הוא לרוב מגורה וסדוק והוא נגרם כתוצאה מהשפעה של גורמים סביבתיים.
כיוון שמדובר במצב עור, כל סוג עור יכול להיות מיובש, גם עור יבש וגם עור שמן ואפילו עור אקנתי. למעשה לרוב עור אקנתי שמטופל בתכשירים פעילים עלול לסבול במקביל מיובש.
כדי לטפל מעור מיובש יש למיים אותו. להשתמש בתכשירים המכילים ריכוז גבוה של מרכיבים מלחחים כגון חומצה הילארונית , סודיום PCA , אוריאה וכד’.
מה העור שלך צריך? הזנה או מיום? או גם וגם? התאמת תכשיר הלחות הנכון ביותר לצורכי העור שלך תתבצע בצורה האידיאלית לאחר אבחון של קוסמטיקאית מורשת מטעם דרמלוג’יקה .
 

טבלת הבדלים בין עור יבש למיובש

מה ההבדל בין עור יבש לעור מיובש?