עור שמן

למה העור שלי שמן?
במילה אחת גנטיקה ! מבחינה גנטית של העור, בלוטות החלב הן פעילות וגדולות יותר. העור ברוב המקרים עבה יותר ואינו רגיש במיוחד.
האם פילינג מסייע בשליטה בעור השמן?
פילינג מסייע מאוד לסוג עור שמן. בנוסף להחלקה, שיפור הטון של העור וספיגת חומרים פעילים השולטים בעור השמן, פילינגים עוזרים להיפטר מתאים מתים ושומרים על עור בהיר.
למה הקוסמטיקאית מייעצת לי להשתמש בקרם לחות?
עור שמן צריך הגנה ומיום כמו כל סוג עור אחר. במידה ואתם חושבים על “ייבוש” העור לאחר ניקוי מבלי להניח קרם לחות לאחר מכן, אתם גורמים לפעולה שבלוטות החלב (השומן) ייצרו יותר שומן. שימוש בקרם לחות ללא שומן oil free לאחר ניקוי , מסייע בשליטה בעור השמן. דבר נוסף – במקרים מסוימים לאנשים בעלי סוג עור שמן ישנו עור חסר מיום (מיובש). עור יבש יכול להיווצר מחוסר מיום, לא מחוסר בשומן (בלוטות חלב). מיום נכון יסייע בשימור רמת הלחות בעור.
העור שלי נראה בתחילת היום נהדר לאחר הניקוי והלחות, אבל במהלך היום העור נעשה מבריק וחלקלק,
איך אני מונע\ת זאת?
ניתן לשלוט בכך על ידי הכנסת כמה שינויים בתהליך הטיפול היום יומי, השולטים בעור מהבוקר עד הערב. הכנת ” ערכת מאט ” המתאימה לגודל הארנק או התיק בכדי שתוכל\י להשתמש בה כל רגע ביום. בערכה – קרם לחות ללא שומן או מקדם הגנה בעל טכנולוגיית ” מיקרוספונג ” המסייע בספיגת עודפי השומן. ניתן להוסיף לערכה את מגבוני הניקוי של דרמלוג’יקה המכילים חומצה סליצילית ( בשום פנים ואופן לא אלכוהול !) העוזרת בהסרת עודפי שומן ומונעת היווצרותם של חיידקי האקנה בעור.
האם בעור שמן מחייב שיופיעו פצעונים בהמשך?
לא בהכרח.
האם עתיד להעלם לי העור השמן?
בעוד שעור שמן הינו המקור לכך שבעתיד יופיעו פצעונים, זה לא אומר שהעור עתיד להופעת פיצעונים. כן העור יכול להפוך להיות פחות שומני בן לילה. ככל שאנו מתבגרים בלוטות השומן מתכווצות ומייצרות פחות שומן (בלוטות החלב), ולכן העור שלך עשוי להיות בעתיד פחות שומני.
אני משתזפת על מנת ” לנקות” את העור, האם זה בסדר?
בהחלט לא ! חשיפה לשמש אף פעם לא טובה לעור. בזמן שנדמה שהשמש מספקת אפקט של “ייבוש” לעור, בלוטות החלב יכנסו להילוך גבוה וייצרו יותר שומן. התוצאה : יותר שומן יווצר על העור. שימוש במקדם הגנה מאט בלוק spf 20 מסייע בשליטה על ייצור השומן (בלוטות החלב) ויוצר מראה מאט. שימוש יום יומי בתכשירים שהומלצו על ידי הקוסמטיקאית לעור שמן יעזרו לצמצום היווצרות השומן (בלוטות החלב) ויקטינו את הסיכוי להיווצרות פצעונים.