פתאום אני מתחיל\ה להרגיש רגישות בעור… למה ?

פתאום אני מתחיל\ה להרגיש רגישות בעור, למה ?

גורמים סביבתיים, הזדקנות, התבגרות, בחירות שונות באורח חיים יכולים להגביר את הרגישות בעור.
  • גורמים סביבתיים – קור, רוח, חשיפה לשמש, טמפרטורה נמוכה, זיהום אויר, חשיפה כימית ממוצרי ניקוי ביתיים יכולים לגרום לגירוי וייבוש העור, ולכן חשוב מאוד ללחח את העור ולשמור על שכבת ההגנה הטבעית של העור ללא פגע. מבלי שנעשה זאת העור נשאר לא מוגן מפני בקטריה, חשוף לגירויים, והלחות הטבעית של העור מתייבשת .
  • התבגרות – עור יבש הוא סימן מקדים לעור רגיש, כאשר אנו מתבגרים עם הגיל בלוטות השומן מתחילות להאט את ייצורן, דבר המוביל לייבוש המרקם הטיבעי של העור לאורך השנים. הזדקנות עשויה לגרום לזרימה איטית של הדם לעור, ובכך לגרום לירידה בייצור השומן בעור.
  • שינוי באורח חיים – דיאטה בהפחתת שומן או ללא שומן בכלל יכולה לשלול מגופנו את ייצור החומצות החיוניות בעור העוזרות מפני איבוד מים בעור וייבושו (זכרו יובש הוא המוביל לעור רגיש !).
  • טיפול – ניקוי אינטנסיבי של עור הפנים, פילינגים מרובים או גילוח ללא הגנה מספקת על שכבת העור, יכולים להחליש את המחסום הטיבעי של העור ולהוביל לרגישות בעור.
  • במידה ולאחרונה החלפתם מוצרי טיפוח או מוצרי איפור, החומרים החדשים יכולים להכיל חומרי בישום וצבע שאינם טבעיים (מלאכותיים) ולגרום לגירויים ולהעלאת רמת הרגישות בעור.

 אנא פנו לקוסמטיקאית מורשית על מנת להבין אם הטיפול היום יומי, הנוכחי שלכם גורם להגברת הרגישות בעורכם.