פיגמנטציה והיפרפיגמנטציה

 
 
 
 
 
 
 
בעשור האחרון נצפתה עליה עצומה בפופולאריות של תכשירים להבהרת העור
אשר תוכננו במיוחד לצורך טיפול בהיפרפיגמנטציה (פיגמנטציית יתר).
ללא ספק, כל עוד האוכלוסייה הכלל עולמית ממשיכה להזדקן,
ושנים של נזקי שמש בשילוב עם השפעתם של שינויים הורמונאליים מתבטאים כפיגמנטציה וגוון עור לא אחיד,
קטגוריה זו תמשיך לגדול ברחבי העולם.
מדוע?
מחקרי שוק מצביעים על כך שגוון עור לא אחיד נתפס כעור מזדקן בעוד גוון עור אחיד יותר נתפס כ"בריא וצעיר יותר".
אנו בדרמלוג'יקה בשיתוף המכון הבינלאומי ללימודי העור-  ‪The International Dermal Institute
חקרנו את הגורמים המובילים להיפרפיגמנטציה וכתוצאה מכך פיתחנו תכשירים המכילים את טכנולוגית המרכיבים המתקדמת ביותר לצורך טיפול אפקטיבי בהיפרפיגמנטציה בדגש על בטיחות התכשירים וצמצום הסיכוי לגירוי או להחמרה.

 

 
 
 
 
 
 
 
רוב בעיות הפיגמנטציה הם ברובם או בחלקם תוצאה של חשיפה לקרניי UV. הפרשת המלנין היא מנגנון מובנה אשר בין השאר תפקידו להגן על תאי העור   מנזקי החשיפה לקרני UV, כך שלעיתים גם חשיפה מצומצמת יכולה לקדם ייצור   פיגמנט ולגרום להופעת כתמים. מחקרים מראים כי ל 90% מאוכלוסיית  העולם   יהיו כתמי שמש עד גיל 60. שימוש במקדם הגנה SPF רווח טווח הוא קריטי   בשמירה על העור מפני ייצור עודף של מלנין.
 גורם משמעותי נוסף להיווצרות היפר פיגמנטציה הינו השפעות הורמונאליות.   המונח מלזמה/ כלואזמה ,(הידוע גם בכינוי "מסכת הריון" ) הוא מונח המשמש   לתיאור היפר-פיגמנטציה הנובעת ממגוון של גירויים הורמונליים. היריון כמו גם   סטרס משנים את מאזן ההורמונים ויכולים לגרום להתפתחות היפר-פיגמנטציה.
 
היפר-פיגמנטציה יכולה להתרחש גם אם הלקוחה משתמשת באמצעי מניעה על בסיס הורמונלי, כגון גלולות, מדבקות והתקן תוך רחמי. סוג נוסף של פיגמנטציה יכולה להתעורר כחלק מתהליך דלקתי. ייצור המלנין עולה במטרה לסייע לווסת ולצמצם תגובה דלקתית. כל זיהום, טראומה או הפרעות עור דלקתיות עשויות להשאיר פיגמנטציה פוסט דלקתית PIH. הסיכון עולה ככל שהעור כהה יותר.