מהו רטינול (Retinol)?

רטינול הוא הרטינואיד החזק ביותר שניתן להשיג ללא מרשם, למעשה מדובר במולקולה פעילה ואפקטיבית הנמוכה ב- 20% מחומצה רטינואית, ההופכת באופן איטי לחומצה רטינואית על ידי אנזימים בעור. בטרם התהליך הרטינול גורם לפחות רגישויות בעור מאשר חומצה רטינואית. בעזרת שימוש במולקולת רטינול ניתן להגיע לתוצאות טיפוליות הדומות לתרופות מרשם המכילות חומצה רטינואית. היות והעור צריך להפוך את הרטינול לאורך זמן לחומצה רטינואית שתהיה פעילה מבחינה ביולוגית, הפוטנציאל לרגישות הוא נמוך יותר.
 
רטינול
 

איך פועל הרטינול וכיצד הוא משפיע על העור?

על מנת להבין כיצד פועלים הרטינואידים על העור נדרש ידע נרחב על חשיבות הרצפטורים הרטינואידים הנמצאים בעור. אחד היתרונות של שימוש ברטינול הוא השינויים המתקבלים בעור בדומה לטיפול בחומצה רטינואית אבל ללא תופעות הלוואי לרבות רגישות רבה בעור. רטינול נחשב כשלב ביוכימי מקדים לחומצה רטינואית. ידוע כי ההשפעה של רטינול בעור מתקיימת כתוצאה מכך שמולקולת הרטינול הופכת לחומצה רטינואית.
בתוך הציטופלסמה של התא, רטינול וחומצה רטינואית מתחברים יחדיו והופכים לפרוטאין. פרוטאינים אלה הינם חלק מתהליך הרגולציה של המבנה הבין תאי והם פועלים כ״נשאים״ בתהליך המטבוליזם של הרטינואיד. הם מכילים רמות קריטיות של רטינול טהור וחומצה רטינואית בתוך העור. הם אוגרים ומשחררים רטינואידים בהתאם לצורך של התאים בעור.
 

שימוש בטכנולוגיית מיקרו-אנקפסולציה לתוצאות מקסימליות

כשבאים לבחון את האפקטיביות של תכשיר המכיל רטינול, היציבות של מולקולת הרטינול הינה חשובה יותר מאשר רכוז הרטינול בפורמולה. פורמולציה לא נכונה של רטינול עשויה להרוס את המולקולה הפעילה עוד בטרם נספגה בכלל בעור. בתכשיר אוברנייט רטינול ריפייר מבית דרמלוג׳יקה, אנחנו משתמשים בטכנולוגיה מיוחדת של מיקרו-אנקפסולציה המבטיחה שהמולקולה הפעילה מאוד של הרטינול בריכוז של 0.5% תישאר יציבה ופעילה ותשתחרר באופן משוהה (ממש כמו בתרופות) עמוק בתוך העור.
 
אוברנייט רטינול ריפייר מיוצר בטכנולוגיה מתקדמת של מיקרו-אנקפסולציה המבטיחה מקסימום פעילות של הרטינול הפעיל בתכשיר. טכנולוגיה מתקדמת זו מגנה על המולקולה של הרטינול הפעיל מפני הרס המתרחש לעיתים קרובות בתכשירים המכילים רטינול. כשמורחים את התכשיר על העור, הרטינול הפעיל, הנמצא בתוך קפסולה מיקרוסקופית חד שכבתית, משתחרר לאורך זמן בעומק העור ומאפשר תוצאות טיפוליות דרמטיות. התכשיר יוצר מעטה הגנה מיוחד ובלתי נראה על העור המונע איבוד לחות.
 
בטכנולוגיית מיקרו-אנקפסולציה אנו משתמשים ברטינול מסיס בשמן הנמצא בתוך מבנה ליפידי המוקף בממברנה טכנולוגיה זו בעלת שכבות רבות של נוזל קריסטלי מאפשרת לנו להשתמש בפורמולה מיוחדת מסיסה במים עם יתרונות משמעותיים הרבה מעבר לתכשירים אחרים בענף הקוסמטיקה המכילים רטינול לא יציב או רטינול שאינו מיוצר בטכנולוגיית מיקרו-אנקפסולציה.
 
יעילות המרכיבים הפעילים בשעות הלילה יש להתשמש בתכשיר אוברנייט רטינול ריפייר רק בשעות הלילה ממספר סיבות:
  • לשמור על שלמות מולקולת הרטינול הפעיל מפני חשיפה לאור השמש.
  • לפעול ישירות על עור נקי ללא מיסוך של תכשירים קוסמטיים נוספים.
  • לפעול בתיאום עם קצב היממה בזמן שהתחדשות התאים נמצאת בעיצומה.
 
רטינול ריפייר
 
השימוש בתכשיר החדש אוברנייט רטינול ריפייר, מאפשר לטפל בעור באופן דרמטי בשעות הלילה ולהעצים מאוד את תהליך הריפוי והשיקום של העור.
 
חשוב לדעת!
  1. רטינול פעיל בטכנולוגיית אנקפסולציה לשחרור מושהה – בדומה למרכיבים פעילים בתרופות, הליפוזום המכיל את הרטינול הפעיל נמצא בהשהיה ולכן מפיק את מלוא התועלת במלוא העוצמה באופן קבוע ולאורך זמן. 
  2. אוברנייט רטינול ריפייר של דרמלוג'יקה קיים בריכוזים של 1% ו-0.5% צורתו הכימית של התכשיר מופקת בטכנולוגיית מיקרו-קפסולציה, השומרת על יעילותו. ניתן להשתמש בתכשיר באופן יומיומי, בכל עונות השנה, תוך הימנעות מחשיפה לשמש.
  3. בתחילת השימוש חשוב לערבב את הרטינול עם הבאפר קרם – 'Buffer Cream' על מנת לאפשר לעור לייצר רצפטורים (קולטנים) להפחתת תופעות לוואי כגון: אודם, רגישות וקילוף.